Naar aanleiding van het nieuws dat NS-boa’s in een proef een wapenstok mogen dragen, bracht SBS6 op 24 oktober een bezoek aan het opleidingscentrum van MB-ALL. In de uitzending van Nieuws van de Dag werd getoond hoe boa’s worden voorbereid op deze ‘geweldsmiddelen’ bevoegdheid. Dit gebeurde tijdens een Regeling Toetsing GeweldsBevoegdheid (RTGB) training.
Waarom een wapenstok voor boa’s in het openbaar vervoer
De korte wapenstok wordt toegevoegd aan de uitrusting van NS-boa’s om hen beter te beschermen tegen agressie. Onze trainer André legt uit waarom goede opleiding essentieel is en hoe dit wettelijk is geregeld.
Praktijkleerstraat: Trainen op realistische situaties
Tijdens de cursus RTGB in onze praktijkleerstraat worden realistische casussen nagespeeld. Boa’s leren hoe ze op een veilige en verantwoorde manier kunnen handelen, met focus op bewustwording en de-escalatie.
Boa opleidingscentrum MB-ALL: professioneel en praktijkgericht
Het boa opleidingscentrum van MB-ALL traint wekelijks boa’s op situaties waarin snel en verantwoord optreden essentieel is. De uitzending geeft een inkijkje in onze aanpak en de maatschappelijke discussie rond het toekennen van de geweldsbevoegdheid aan andere partijen dan de politie.
Uitzending: “Treinboa’s dragen vanaf 2026 een wapenstok”
Bekijk hieronder de video van SBS6. Wil je meer weten over de trainingen van het boa opleidingcentrum of samenwerken? Neem gerust contact met ons op.

