Veranderingen doorvoeren binnen een organisatie? Dat is vaak makkelijker gezegd dan gedaan. Toch is het precies die uitdaging waar Hans Westhoven, Strategisch Adviseur fysieke leefomgeving (VTH) bij MB-ALL, zich dagelijks mee bezighoudt.
Ontwikkeling van Hans tot strategisch adviseur
Sinds de start van MB-ALL is Hans betrokken bij het bedrijf en heeft hij zijn expertise door de jaren heen verder uitgebreid. Zijn missie? Beleidsprocessen niet alleen in theorie verbeteren, maar ook echt werkbaar maken voor iedereen die ermee aan de slag gaat. Wij spraken Hans over de impact van zijn werk bij onze relaties en over zijn rol als strategisch adviseur binnen MB-ALL.
Van beleid naar praktijk: de juiste vertaalslag maken
Als Strategisch Adviseur houdt Hans zich bezig met het verbinden van beleid en uitvoering. Hij helpt verschillende gemeenten met het opstellen van een uitvoerings- en handhavingsstrategie voor vergunningverlening, toezicht en handhaving. Wat hij hierbij altijd voor ogen heeft? Dat beleid pas echt effectief is wanneer degenen die ermee werken zich erin herkennen en het begrijpen. Alleen dan is het geen papieren tijger maar helpt het medewerkers om het juiste te doen.
Om dit te laten werken moet je de organisatie goed kennen. Dat betekent niet alleen weten hoe de structuren in elkaar zitten, maar ook inzicht hebben in de mensen die het beleid uitvoeren. Wat zijn hun achtergronden? Welke capaciteiten hebben ze? En vooral: hoe kun je realistische doelen en prioriteiten stellen zonder overambitieus te zijn?
Ondanks de uitdaging ziet Hans dat het op strategisch en tactisch niveau met de uitvoeringsorganisatie nadenken over beleid uiteindelijk leidt tot meer succes. Neem bijvoorbeeld de gemeente Dongen: door een gezamenlijk proces waarbij doelen en strategieën voor de VTH uitvoeringsorganisatie zijn geformuleerd is er nieuwe dynamiek en energie ontstaan met nieuwe inzichten hoe het beter kan. Meer grip op de uitvoering van alle wettelijke taken: een prachtig resultaat!
De kracht van een strategisch adviseur bij MB-ALL
In de dynamische rol van Strategisch Adviseur komt alles samen: strategisch en tactisch inzicht, maar zeker ook een actiegerichte aanpak. De kunst is om steeds de balans te vinden tussen korte- en lange termijn en tegelijkertijd de mensen binnen de organisatie mee te krijgen. . Het gaat om impact maken, bruggen bouwen en organisaties helpen om écht stappen vooruit te zetten. Een uitdagende functie waarin je het verschil kunt maken!
Hans is niet alleen van meerwaarde voor onze relaties maar ook bij MB-ALL pakt Hans zijn rol als strategisch adviseur op. Zo is Hans naast het inhoudelijk aan de slag gaan met vraagstukken, bezig met het netwerken en onderhouden van relaties. Hierdoor creëert Hans niet alleen voor zichzelf kansen, maar ook voor onze collega’s. Daarnaast is hij inhoudelijk expert als het gaat om de kennis van de omgevingswet, dit weet hij niet alleen juist in te zetten bij onze relaties, maar hij verspreidt het ook onder onze collega’s.
Momenteel is Hans samen met collega’s bezig met het ontwikkelen van een spel en training over de uitvoerbaarheid van beleid. Zo kan kennis op een interactieve manier worden overgebracht aan onze collega’s en externe partners uit ons netwerk.
Nieuwsgierigheid en actiegerichtheid als drijvende kracht
Wat maakt een strategisch adviseur echt succesvol? Volgens Hans draait het om nieuwsgierigheid, het stellen van de juiste vragen en een scherpe analyse van de organisatie en haar medewerkers. Een goed advies komt niet alleen voort uit kennis en ervaring, maar vooral uit het vermogen om die kennis om te zetten in praktische en herkenbare adviezen.
Toekomstgericht denkt Hans graag verder dan de grenzen van afzonderlijke gemeenten. Tussen gemeenten is er nog maar beperkte samenwerking in de uitvoering van VTH taken. Gebieds- en regio-overstijgende samenwerkingen in het VTH-domein kunnen juist een grote meerwaarde opleveren volgens hem, zowel financieel als in termen van effectiviteit. Ideeën en sparringpartners zijn altijd welkom om hierin mee te denken en nieuwe verbindingen te leggen.
Is jouw organisatie op zoek naar een frisse blik op het gebied van VTH? Of klinkt de functie van Hans jou als muziek in de oren? Dan komen we graag met jou in contact!
MB-ALL biedt juridisch ervaren krachten genoeg uitdaging
Met jouw ervaring binnen een gemeente of specifiek vakgebied ben je voor ons een multi-inzetbare (kennis)partner voor onze opdrachtgevers! Heb je al eens aan detachering gedacht om jouw ervaring nog gerichter in te kunnen zetten? Bekijk dan onze juridische vacatures, of bekijk zelf wat je als strategisch adviseur mee kan brengen bij ons!
